Nowoczesne systemy alarmowe ATLine – wydarzenia

Wydarzenia

Szanowni Państwo!

Firma ATLine z Łodzi już od ponad dwudziestu lat zajmuje się przygotowywaniem niezawodnych systemów alarmowych. Jesteśmy prekursorami w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w systemach ochrony. Jako pierwsi w Polsce przy projektowaniu systemów ochrony obiektów wykorzystaliśmy bariery mikrofalowe, sensoryczne kable zakopywane i napłotowe, a także kamery termowizyjne. Nieustannie rozwijamy się i poszerzamy zakres swoich umiejętności oraz kompetencji. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnościami dotyczącymi życia naszej firmy.

 

Rozwiązania alarmowe idealne do zabezpieczania okien

Montaż kamerki na oknie

Coraz częściej decydujemy się na instalację systemów alarmowych, które dbają o bezpieczeństwo naszego prywatnego dobytku. Nowoczesne systemy alarmowe to doskonały wybór do domów, mieszkań oraz siedzib firm, które są na celowniku złodziei. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest ochrona obwodowa budynku oraz przylegającego do niego terenu. Wyjaśniamy, jakie rozwiązania stosuje się w celu zabezpieczenia okien i drzwi przed włamaniem. Czytaj więcej

Zastosowanie ogrodzeń ostrzowych w zaporach mobilnych

ogrodzenie ostrzowe

Zapory mobilne stosowane są w celu czasowej ochrony konkretnego terenu, na którym odbywają się np. manewry wojskowe lub prowadzone są prace saperskie. Jest to niezbędna i jednocześnie niemożliwa do przekroczenia zapora, którą można szybko zainstalować na danym terenie i równie szybko zdemontować, kiedy będzie to konieczne. Jednym z rodzajów ogrodzeń, które stosowane są także jako zapory mobilne, są ogrodzenia ostrzowe. Czytaj więcej

Jak systemy alarmowe odróżniają wtargnięcia od zakłóceń z otoczenia?

Nowoczesne systemy alarmowe cieszą się rosnącą popularnością nie tylko ze względu na swoje niezawodne działanie, ale także maksymalne ograniczenie niepotrzebnych, fałszywych alarmów. Do takich systemów zaliczamy m.in. naziemne i podziemne systemy ochrony obwodowej, które pozwalają zadbać o bezpieczeństwo na zewnątrz budynków. Wyjaśniamy, dlaczego warto z nich korzystać i co decyduje o ich niezawodności.

Czytaj więcej

Charakterystyka ciśnieniowych systemów ochrony obwodowej

ciśnieniowy system ochrony obwodowe

Nowoczesne systemy ochrony obwodowej służą do ochrony obiektów oraz obszarów, na które nie mogą mieć wstępu osoby ku temu nieupoważnione. Ich najważniejszą zaletą jest wysoka czujność oraz niezawodność działania. Co więcej, tego typu systemy ochrony są odporne na działanie czynników atmosferycznych, więc bez żadnych problemów sprawdzają się na otwartej przestrzeni. Wyjaśniamy, czym są i jak działają ciśnieniowe systemy ochrony obwodowej. Czytaj więcej

Niewidoczne systemy ochrony nie filmową fikcją

nowoczesne systemy alarmowe

Czy, oglądając filmy szpiegowskie i akcji, odnosisz wrażenie, że pokazywane w nich systemy ochrony siedzib światowych organizacji to produkt fantastyki naukowej? Choć współczesnej technologii co prawda wciąż daleko do pomysłów niektórych reżyserów, perspektywa ta wcale nie jest tak odległa, jak się wydaje! Czytaj więcej

Charakterystyka barier podczerwieni

Charakterystyka barier

Jeśli chcesz skutecznie ochronić swoją posesję przed włamaniem zastosuj nowoczesne bariery podczerwieni; czyli detektory ruchu. Jak działają i gdzie się je stosuje? Sprawdź w naszym wpisie!

Jak działają bariery podczerwieni?

Oferowane przez nas profesjonalne bariery podczerwieni swoje działanie opierają na wiązkach promieni aktywnej podczerwieni. Składają się z nadajnika, odbiornika oraz mikroprocesora sterującego. W nadajniku tworzy się sygnał, przesyłany następnie do odbiornika. W odbiorniku zostaje on przetworzony w strumienie torów podczerwieni. W momencie dotarcia strumienia do odbiornika sygnał zostaje porównany z wcześniej przysłanym sygnałem. Mikroprocesor sterujący z kolei służy do generowania wiązki kodowanej kodem losowym, co wyklucza przejście bariery przez podświetlenie jej za pomocą tego samego lub innego nadajnika podczerwieni. Wprowadzenie w układzie mikroprocesora specjalnego algorytmu eliminuje fałszywe alarmy, powodowane na przykład przelotem ptaków. Algorytm sprawia, że przerwanie tylko jednej wiązki nie wywołuje alarmu, w przeciwieństwie do przerwania kilku wiązek.

Jakie jest zastosowanie bariery podczerwieni?

Bariery podczerwieni stosuje się przede wszystkim po to, aby zabezpieczyć, balkony, tarasy, ściany czy witryny sklepowe przed sforsowaniem ich przez intruzów. Ochronią one także przestrzenie nad płotami i przestrzenie na dachach, a także furtki oraz bramy wjazdowe. Na rynku dostępne są również  bezprzewodowe oraz wolnostojące modele tego typu urządzeń, zasilane bateriami słonecznymi. Ich używa się do ochrony obszarów szczególnego znaczenia, tworzą bowiem niewidzialną, wirtualną ścianę detekcji. Energię, potrzebną do działania gromadzą za pomocą baterii słonecznych. Wyposażone zostały także w dodatkowy akumulator. Bateria taka może działać nieprzerwanie nawet przez okres dwóch miesięcy.

W naszej ofercie posiadamy także bariery mikrofalowe, bariery potrójnej technologii, czujniki dualne, kamery technowizyjne oraz inne, zaawansowane technicznie systemy zabezpieczeń.

Statystyki dotyczące przestępczości w Polsce. Podsumowanie roku 2019

przestępca

Wedle policyjnych statystyk ilość rozbojów, przestępstw i kradzieży z rok na rok wyraźnie spada. Ich wykrywalność, między innymi dzięki nowoczesnym technikom detektywistycznym oraz dochodzeniowym, rośnie, a Polacy czują się coraz bezpieczniej. Rośnie także zaufanie do funkcjonariuszy policji. Aby jednak mieć pewność, że na teren twojej posesji nie dostaną się osoby niepowołane, warto dodatkowo się zabezpieczyć. Sprawdź, jakie nowoczesne systemy alarmowe oferuje nasza firma.

Czytaj więcej