Kable zakopywane w ochronie perymetrycznej

Systemy ochrony perymetrycznej oparte o kable zakopywane

Ochrona perymetryczna wykorzystująca kable zakopywane w ziemi to system wykrywania zorganizowany wzdłuż linii strefowej. Celem jest rejestrowanie prób przedostania się do chronionej strefy z każdego kierunku.

Wśród szeregu nowych, skutecznych rozwiązań technologicznych w branży antywłamaniowej kable zakopywane w ziemi mają cenną zaletę – są niewidoczne i bardzo trudno je wykryć, nawet przy użyciu urządzeń detekcyjnych. Takie rozwiązanie jest stosowane dla ochrony obiektów bez ogrodzeń lub jako dodatkowe zabezpieczenie.

Działanie kabli zakopywanych w systemach ochrony perymetrycznej może opierać się na wykrywaniu różnych zjawisk fizycznych, takich jak:

  • zaburzenie pola magnetycznego – zakopywane kable wytwarzają pole magnetyczne i rejestrują zmiany wywołane wejściem intruzów w obszar ich oddziaływania,
  • rejestrowanie zmiany ciśnienia – kabel zakopany w ziemi reaguje na zwiększony nacisk na grunt po wejściu intruza na linię ochrony perymetrycznej.

Zastosowanie kabli zakopywanych w ochronie perymetrycznej

Kable zakopywane w ziemi są chętnie używane w systemach ochrony wokół obiektów rozłożonych na dużym terenie. Często są to miejsca wokół których właściciel nie zdecydował się na ustawienie ogrodzeń. Niekiedy oba rozwiązania – płot i alarmowe kable zakopywane w ziemi tworzą dwa obwody jednego systemu ochrony perymetrycznej. Mogą być także uzupełniane przez np. kamery termowizyjne.

Duże obwody systemów ochrony perymetrycznej wykorzystujące kable zakopywane powstają wokół lotnisk. Decydują się na nie często także inwestorzy, dla których bezpieczeństwo informacji ma podstawowe znaczenie, np. duże jednostki wojskowe. W ten sposób chronione bywają także miejsca ważne dla dużych aglomeracji np. ujęcia wody.

System ochrony perymetrycznej oparty o kable zakopywane to także dobre rozwiązanie dla osób prywatnych. Stosują go właściciele rozległych terenów wokół domów, którzy nie decydują się na ogrodzenie posiadłości.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty systemów ochrony perymetrycznej wykorzystujących kable zakopywane lub inne systemy np. aktywne bariery podczerwieni. Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami.