Przenośne bariery mikrofalowe

Przenośne bariery mikrofalowe

Funkcjonowanie przenośnych systemów ochrony zewnętrznej opiera się na barierach mikrofalowych, które można szybko instalować w dowolnie wybranym miejscu. Ochrona obwodowa tego typu wykorzystywana jest do zabezpieczenia czasowych składów materiałów, a także hangarów czy miejsc postoju samolotu. Bariera mikrofalowa wyposażona w cyfrową obróbkę sygnału umożliwia skuteczną eliminację ewentualnych zakłóceń.

Niezawodność ochrony barier mikrofalowych

Zasada detekcji jest taka sama jak w przypadku stacjonarnych barier mikrofalowych, a więc polega na utworzeniu wiązki elektromagnetycznej przy pomocy mikrofali wysokiej częstotliwości pomiędzy nadajnikiem, a odbiornikiem. Utworzona w ten sposób strefa ochrony jest niewidzialna dla intruza, jednak pozostaje wysoce czuła.

Odbiornik, który otrzyma sygnał o właściwościach innych niż ten nadany przez nadajnik, poddaje go analizie, w celu uniknięcia fałszywych alarmów (wywołanych np. fauną i florą lub warunkami atmosferycznym), oraz uruchamia alarm w razie konieczności. Ze względu na naturę wiązki elektromagnetycznej, bariery te są wysoce odporne na próby manipulacji systemu przez intruza, nie da się ich oślepić latarką.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą przenośnych barier mikrofalowych. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Państwa zapytanie oraz pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości.