Czujki mikrofalowe

Wykrywanie ruchu – czujki mikrofalowe

Systemy reagowania na ruch z czujkami mikrofalowymi oparte są o innowacyjną i precyzyjną technologię. Do wykrywanie poruszających się obiektów wykorzystywane są fizyczne właściwości mikrofal, czyli fal elektromagnetycznych.

Detektor czujki mikrofalowej rejestruje efekt Dopplera, czyli zjawisko występowania różnicy częstotliwości fali wysyłanej przez nadajnik i powracającej do odbiornika. Do zmiany częstotliwości dochodzi, gdy w polu rozchodzenia się fal porusza się obcy obiekt. To po odbiciu od niego fala elektromagnetyczna zmienia częstotliwość, a różnicę tę wykrywa detektor. W takiej sytuacji system wszczyna alarm.

Czujki mikrofalowe mogą samodzielnie budować szczelną siatkę wykrywania zagrożeń lub wchodzić w skład złożonego systemu ochrony perymetrycznej. Nasi specjaliści przygotowują dla Klientów warianty ochrony najlepiej dobrane do chronionych obiektów.

Kot nie zaalarmuje czujki mikrofalowej

Dobrze skonfigurowana czujka mikrofalowa potrafi w precyzyjny sposób określić parametry ruchu – kierunek i odległość. Rozpoznaje małe obiekty jak koty, czy ptaki i nie wszczyna przez nie alarmu. Informuje natomiast o pojawieniu się większych intruzów, takich jak człowiek.

Nasze czujki mikrofalowe działają precyzyjnie bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Są wyposażone w funkcję antymaskingu (wykrywanie zasłonięcia nadajnika), mają zabezpieczenia antysabotażowe oraz filtry przeciwdziałające zakłóceniom. Są przeznaczone do stosowania zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków.

Zachęcamy do przejrzenia opisów poszczególnych produktów, które prezentujemy poniższej. Polecamy też inne systemy, np. aktywne bariery podczerwieni. Nasi specjaliści z przyjemnością udzielą wyjaśnień.