Czujki mikrofalowe

Profesjonalne czujki mikrofalowe

Czujki mikrofalowe to innowacyjne rozwiązania technologiczne należące do grupy czujników ruchu, w których wykrywanie poruszających się obiektów jest możliwe dzięki zastosowaniu fal elektromagnetycznych (tzw. mikrofal). Detekcja opiera się na efekcie Dopplera, czyli zjawisku polegającym na powstaniu różnicy częstotliwości, a co za tym idzie różnicy długości fali wysyłanej przez źródło i zarejestrowanej przez obserwatora poruszającego się względem źródła fali. Efekt może zachodzić również dla fali odbitej. Zasada działania czujek mikrofalowych jest podobna do policyjnych radarów – jeżeli w obserwowanych obszarze nic się nie porusza, to nie następuje uruchomienie alarmu.

Dobrze skonfigurowany czujnik alarmowy potrafi w precyzyjny sposób określić kierunek, odległość oraz rozmiary obiektu, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Sensor składa się z nadajnika oraz odbiornika. Nadajnik służy do emisji fal elektromagnetycznych na monitorowanym terenie, które odbijają się od podłoża, i ewentualnych elementów otoczenia oraz wracają do odbiornika. Następnie porównywane są częstotliwości fali wychodzącej i przychodzącej. W przypadku odbicia od nieruchomych obiektów, pozostają one takie same. Jeśli mikrofale odbiją się od obiektu poruszającego się w kierunku od czujki, to odebrany sygnał będzie się cechował mniejszą częstotliwością (efekt Dopplera). Jeśli sygnał odbije się od obiektu zbliżającego się do czujki, to częstotliwość zostanie zwiększona.

Oferujemy liczne modele czujek mikrofalowych, wyposażone w takie udogodnienia techniczne jak antymasking, zabezpieczenia antysabotażowe czy filtry antyzakłóceniowe.

Zachęcamy do przejrzenia opisów poszczególnych produktów, które znajdą Państwo na poniższej liście oraz do kontaktu z nami w razie wątpliwości. Polecamy też inne typy czujników ruchu, w tym czujki laserowe i zakopywane w ziemi.