Czujki dualne

Połączenie czujki mikrofalowej i podczerwieni

Wyjątkowa jakość i precyzja działania czujki dualnej wynika z połączenia w urządzeniu dwóch technik detekcji. Projektując systemy alarmowe często wykorzystujemy czujki dualne, które wykorzystują zarówno technologię podczerwieni pasywnej (PIR), dla której detekcja polega na wykryciu zmian temperatury, jak i zjawisko Dopplera dla toru mikrofalowego (tak jak w czujkach mikrofalowych), gdzie detekcja polega na wykryciu zniekształcenia fali mikrofalowej.

Korzyści czujek dualnych

Dualne czujki procesorowe są idealnym rozwiązaniem dla obiektów zewnętrznych, takich jak np. składy materiałów na otwartej przestrzeni, stacje wysokiego napięcia lub elektrownie. Ich doskonała umiejętność wychwytywania jedynie istotnych sygnałów wynika ze zdolności ignorowania obiektów okresowo poruszających się w polu wykrywania, takich jak fauna lub flora. System wchodzi w stan alarmu wyłącznie w sytuacji naruszenia sekcji podczerwieni i mikrofali w tym samym czasie, co pozwala na uniknięcie fałszywych alarmów, chyba, że został skonfigurowany inaczej.

Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty czujek dualnych. Nasi doradcy chętnie pomogą Państwu dobrać odpowiednie rozwiązanie spełniające wszelkie oczekiwania.